Wybierasz się w polskie góry? Warto więc odwiedzić także słowackie zamki

Wybierasz się w polskie góry? Warto więc odwiedzić także słowackie zamki

Wycieczki po polskich górach cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów z Polski oraz całej Europy. Z tego powodu szczególne w okresie letnim oraz zimowym, w turystycznych miejscowościach górskich można zobaczyć tłumy osób. To sprawia, że niektórzy turyści szukają ciekawych alternatyw, na które mogli by się wybrać. Jedną z ciekawszych atrakcji na pewno są słowackie zamki, które naprawdę warto odwiedzić.

Wycieczka po Słowacji i zwiedzanie zamków

Zamki na Słowacji cieszą się coraz większą popularnością, a biura podróży przyciągają nas coraz ciekawszymi ofertami poznawania tego kraju. Dla tych, którzy interesują się historią, ciekawym rozwiązaniem może być wycieczka po słowackich zamkach, w gronie których nie brak perełek architektury o ogromnej wartości artystycznej i historycznej. Jakie obiekty warto zwiedzić?

Jednym z najważniejszych zamków, jakimi może się pochwalić Słowacja, jest Zamek Spiski. Wpisany na listę UNESCO, zachwyca swymi rozmiarami i historią, a z zamkowych murów można się nacieszyć wspaniałymi widokami na Tatry. Inną atrakcją, której z pewnością warto poświęcić swój czas, jest zamek w Bojnicach, uznawany za jeden z piękniejszych zamków w całej Europie. Piękna sceneria i majestatyczna sylwetka sprawiają, iż zamek Orawski stał się kolejnym zabytkiem, którego w trakcie wycieczki po Słowacji nie można pominąć. Oprócz tego należy wyróżnić Zamek Devín oraz zamek w Trenczynie, a więc kolejne atrakcje mogące na wielu z nas zrobić ogromne wrażenie.

Mniej znane, lecz równie urokliwe zamki słowackie

Warto też odwiedzić nieco mniej znany zamek, będący jedną z ciekawszych atrakcji w Małych Karpatach. To Zamek Czerwony Kamień, który przetrwał do naszych czasów w bardzo dobrym stanie. Ważnym zamkiem jest też ta budowla, która góruje nad słowacką stolicą. Zamek w Bratysławie również na się czym pochwalić, a kto wybierze się na spacer po jego terenie, ten z pewnością żałować nie będzie.

Wycieczka w celu odwiedzenia słowackich zamków polecana jest również tym osobom, które zwiedziły już polskie góry oraz nasze rodzime Tatry. Udając się na stronę słowacką można spojrzeć na góry z nieco innej perspektywy. Taka możliwość na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które kochają polskie góry i regularnie spędzają tutaj czas.