Beskid Żywiecki dla turystów – co warto zobaczyć?

Beskid Żywiecki dla turystów – co warto zobaczyć?

Wyprawy w góry to nie tylko Zakopane i Tatry. W Polsce możemy cieszyć się także wieloma innymi masywami, które są równie piękne i równie bardzo urozmaicone. Dziś bliżej przyjrzymy się Beskidowi Żywieckiemu, który od lat jest celem turystycznym największych amatorów polskich gór.

Kilka informacji o Beskidzie Żywieckim

Beskid Żywiecki to piękne widoki, gęsta sieć szlaków pieszych oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu zaplanowanie wypoczynku w tej części kraju nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów. Ta grupa górska może sporo zaoferować zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku, jak i tym, którzy preferują relaks w pięknym otoczeniu oraz krajoznawcze wycieczki. Co warto tutaj zobaczyć? W jaki sposób można spędzić czas w tej grupie górskiej?

Co warto zobaczyć w Beskidzie Żywieckim?

Beskid Żywiecki to przede wszystkim wspaniałe hale pasterskie, które można podziwiać m. in. w rejonie Pilska, Rysianki oraz Wielkiej Raczy. To również skupiska wyjątkowej roślinności, którą można się nacieszyć m. in. podczas wędrówek po masywie Babiej Góry (najwyższego szczytu w Beskidzie Żywieckim). W górach tych nie brak też ważnych ośrodków narciarskich, takich jak Korbielów, oraz letnisk, w gronie których wyróżniają się: Rajcza, Rycerka Górna oraz Zawoja. W tych miejscowościach tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku, a dzięki gęstej sieci szlaków, każda z tych miejscowości może się okazać rewelacyjnym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki po górskich zboczach.