Międzynarodowy Szlak Zbójników Karpackich – co warto wiedzieć?

Międzynarodowy Szlak Zbójników Karpackich – co warto wiedzieć?

Szlak Zbójników Karpackich to międzynarodowa trasa turystyczna, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Dlaczego? Bo wycieczki, której przewodnim motywem są miejsca związane ze znanymi zbójnikami, pozwalają nam w ciekawy sposób odkrywać piękno Karpat oraz takich państw, jak: Polska, Słowacja, Czechy, Węgry czy Rumunia. Wiele osób, które nigdy nie słyszały o tym Szlaku, bardzo często dziwią się, że dotyczy on aż tak dużej ilości państw. Warto więc zgłębić wiedzę na jego temat.

Coraz popularniejszy Szlak przebiega przez kilka państw

Międzynarodowy Szlak Zbójników Karpackich prowadzi też przez teren Ukrainy, dzięki czemu można w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę o krajach sąsiadujących z Polską. Ta trasa turystyczna to idealna propozycja dla tych, którzy w czasie krajoznawczej wycieczki chcą się cieszyć pięknymi widokami oraz poznawać historie o ukrytych przez zbójnikach skarbach.

Dlaczego warto udać się na Szlak Zbójników Karpackich?

Nie jedni turyści, którzy udali się w polskie góry mogli usłyszeć o Szlaku Zbójników Karpackich. Jednak co tak naprawdę ma on do zaoferowania i dlaczego warto udać się właśnie tam? Osoby, które od podszewki poznały ten szlak mogą potwierdzić, że warte uwagi są legendarne miejsca biesiad oraz tortur, świątynie związane ze zbójnikami oraz ich pomniki. Dla turystów to jedne z największych atrakcji, z jakimi można się spotkać w trakcie takiej wędrówki.

Warto zaznaczyć, że trasa ta łączy ze sobą tak ciekawe grupy górskie, jak Beskid Żywiecki i Góry Świętokrzyskie w Polsce, tereny Małej i Wielkiej Fatry na Słowacji, Czeski Raj i Góry Łużyckie w Czechach, czy tereny rumuńskiej Bukowiny. Na Szlaku Zbójników Karpackich znalazły się też ukraińskie Gorgany oraz tak piękne miasto, jakim jest węgierska stolica, czyli Budapeszt.