Czterech obcokrajowców ściągniętych z Tatr przez TOPR

Czterech obcokrajowców ściągniętych z Tatr przez TOPR

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w niedzielę nad ranem ściągnęli z Tatr czterech obcokrajowców, którzy kompletnie nieprzygotowani udali się na Orlą Perć. Obcokrajowcy rozpoczęli wędrówkę w sobotę i dotarli do okolic Żlebu Kulczyńskiego.

Interwencja TOPR na Orlej Perci

TOPR otrzymał zgłoszenie o utknięciu czterech obcokrajowców późnym wieczorem w sobotę. Okazało się, że turyści kompletnie nie przygotowali się do wyprawy. Nie dość, że wyruszyli o późnej godzinie, to jeszcze wybrali się w momencie, gdy na Orlej Perci warunki atmosferyczne były bardzo niekomfortowe. To wszystko sprawiło, że obcokrajowcy podczas wyprawy doczekali nocy i nie mieli pojęcia jak wrócić, ponieważ panowała mgła. Ratownicy ściągnęli ich na Gąsienicową Halę mniej więcej o godzinie 7:00 w niedzielę.

Warto dodać, że Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowało statystyki, gdzie jasno widać, że ilość wypadków podczas tegorocznych wakacji jest znacznie większa, niż w poprzednich latach. Przede wszystkim interwencje TOPR związane są z wyprawami pieszymi. Łącznie podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego TOPR musiał interweniować w 337 razy. Do 102 przypadków zaangażowano także śmigłowiec.