Ogromne kolejki nad Morskim Okiem

Ogromne kolejki nad Morskim Okiem

Jak co roku Morskie Oko przyciąga masę turystów. Podobnie jest i tego lata. Kolejka zaczyna się już nieopodal autobusowego dworca, a zarówno w tygodniu, jak i w weekend kolejki praktycznie się nie zmniejszają.

Planujesz wypad nad Morskie Oko? Przygotuj się na kolejki

Niestety, ale turyści chcący odwiedzić Morskie Oko muszą uzbroić się w cierpliwość. Internauci przysyłają zdjęcia, na których można zobaczyć ogromną ilość chętnych osób. W Social Mediach co chwile pojawiają się informację o braku miejsc na parkingach oraz ogromnych korkach. A kolejki pieszych można spotkać niemal wszędzie. Nawet do WC, zejścia nad jezioro, czy też do okienek bufetowych.

Turyści w Tatrach

Polskie Tatry są niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych dla Polaków. Stąd też ogromne ilości spacerujących osób nie powinny nikogo dziwić. Jednak w tym roku kolejki można zauważyć nawet w środku tygodnia. Przypomnijmy, że niegdyś nad Morskie Oko tłumy spacerowały zazwyczaj w weekend bądź też w długi weekend i święta. Tym razem jednak nawet w powszechne dni tygodnia to miejsce jest bardzo zatłoczone.

Niestety, ale w mediach społecznościowych pojawiają się także liczne opinie o zachowaniu osób stojących w kolejkach. Raczej można tam zaobserwować osoby, które nie odnoszą się z należytym szacunkiem do drugiej osoby. Często można zaobserwować i usłyszeć, jak w tle padają wulgarne słowa.

Tamtejsi leśniczy zaznaczają, że obecnie ilość osób w tygodniu przerasta ich najśmielsze oczekiwania. Do tej pory takie tłumy można było dostrzec raczej podczas długich weekendów, a nie podczas normalnych dni tygodnia. Jeśli również wybierasz się w najbliższym czasie w Tatry i chcesz odwiedzić Morskie Oko, koniecznie zaplanuj swój wyjazd znacznie wcześniej, aby dopiąć wszystkie kwestie organizacyjne. Być może dzięki temu uda się znaleźć miejsce parkingowe, czy też wejść na Morskie Oko w czasie, gdy ilość chętnych turystów będzie zdecydowanie mniejsza.