Zamknięto szczyt Kopieńca w Tatrach

Zamknięto szczyt Kopieńca w Tatrach

Kilka dni temu Tatrzański Park Narodowy podał informację o zamknięciu kolejnego szlaku. Tym razem mowa o szczycie Kopieńca Wielkiego, który zostanie zamknięty z powodu prowadzonej modernizacji nawierzchni szlaku.

Zielony szlak turystyczny na szczyt Kopieńca zamknięty

Szlak turystyczny na odcinku Polana Kopieniec-szczyt Wielki Kopieniec-Polana Kopieniec zostanie zamknięty już od poniedziałku 9 sierpnia. To wszystko ze względu na planowane prace modernizacyjne nad nawierzchnią szlaku. Przejście będzie nieczynne w obie strony. Jedna z pracownic Tatrzańskiego Parku Narodowego zaznacza, że na ten moment nie są znane jeszcze bardziej szczegółowe informację na temat przewidywanego terminu otwarcia szlaku.

Prace remontowe na szlaku Kopieńca

Obecnie turyści, którzy wybiorą się tym szlakiem na szczyt mogą zauważyć, że prowadzone są już pewne prace. Nie są to jeszcze prace remontowe, lecz tylko i wyłącznie prace przygotowawcze do planowanego remontu.

Dodajmy, że nie tylko wejście na szczyt Kopieńca Wielkiego będzie w najbliższym czasie zablokowane. Oprócz tego miejsca prace remontowe prowadzone są także w okolicach Orlej Perci, czy też na kilku odcinkach nieopodal Tatr Wysokich. Zablokowany jest m.in. odcinek Zmarzły Staw – Kozia Przełęcz, czy też Przełęcz Krzyżne – Dolina Pięciu Stawów Polskich. Obie trasy nieczynne są w obu kierunkach.