Pomysły na spędzanie czasu w Zakopanem w czasie deszczu

Pomysły na spędzanie czasu w Zakopanem w czasie deszczu

Pogoda jest niewątpliwie aspektem, na który nie do końca mamy wpływ podczas urlopu. Wybierając się pod Tatry należy mieć na uwadze, że na miejscu może spotkać nas deszcz i ulewa. W takich sytuacjach wyższe partie gór mogą być niedostępne dla urlopowiczów. Stąd też warto przygotować sobie plan awaryjny, aby mieć co robić podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Zakopiańskie dolinki reglowe oraz jaskinie tatrzańskie

W Zakopanem można znaleźć mnóstwo szczytów oraz dolinek, które porastają lasem, co określane jest mianem dolinek reglowych. W takiej scenerii znajdują się różne odmiany drzew. Wśród nich znajdują się m.in. jodły, buki i świerki. Podczas deszczu takie miejsca idealnie nadają się do zwiedzania i spacerowania. Ciekawą trasą turystyczną jest wyprawa do Doliny Białego bądź też Strążyskiej. Po drodze można spotkać wyjątkowe potoki, które podczas ulewnych opadów nabierają dodatkowego klimatu. Nieopodal dla odważniejszych w czasie deszczu znajduje się także specjalnie znakowany szlak Ścieżką nad Reglami.

Równie ciekawym pomysłem na pobyt pod Tatrami podczas deszczu są tatrzańskie jaskinie. Najbliżej znajduje się jaskinia Dziura, mieszcząca się nieopodal bardzo klimatycznej dolinki reglowej Ku dziurze. Bardzo sporo tego typu jaskiń znajduje się także w pobliżu Doliny Kościeliskiej.

Baseny Termalne

Jedną z większych atrakcji turystycznych podczas niesprzyjającej pogody, ale nawet i podczas upalnych dni są baseny termalne. Na terenach Zakopanego oraz całego Podhala znajduje się ich bardzo dużo. Są to nowoczesne baseny termalne, które w zależności od rodzaju mogą różnić się wielkością, czy też poszczególnymi atrakcjami dla turystów. Warto pamiętać, że taki wypad można potraktować jako regenerację po ciężkich wyprawach górskich lub jako świetny pomysł na urlop wypoczynkowy. To wszystko za sprawą wyjątkowego składu wód termalnych, w którym znajduje się m.in. sód, wapń, magnez, siarka, potas, czy też krzem. Są to więc składniki cechujące się właściwościami leczniczymi.

Inne ciekawe miejsca do zwiedzania w Zakopanem

Podczas deszczowej pogody pod Tatrami można wybrać się również na wycieczkę do Zakopanego. Warto odwiedzić najpiękniejsze ulice Zakopanego, czy też ciekawe muzea oraz galerie, których w okolicy nie brakuje. Odwiedzając muzea oraz galerie można zapoznać się z ciekawą historią tego miejsca. Na liście ciekawych miejsc na pewno powinno znaleźć się Muzeum Tatrzańskie oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego.