Remont na trasie z Kasprowego Wierchu na Kopę Kondracką i nie tylko

Remont na trasie z Kasprowego Wierchu na Kopę Kondracką i nie tylko

W ostatnim czasie informowaliśmy o utrudnieniach związanych z remontem wielu miejsc i szlaków turystycznych w Tatrach. Niestety, ale wciąż dowiadujemy się o kolejnych zamknięciach wybranych szlaków turystycznych. Tym razem poinformowano o zapowiadanych pracach modernizacyjnych na trasie z Kasprowego Wierchu na Kopę Kondracką.

Prace remontowe na trasie Kasprowy Wierch – Kopa Kondracka

Na szczęście pomimo prowadzonych prac remontowych, turyści będą mogli jednak poruszać się po szlaku. Powinni oni jednak zachować szczególną ostrożność. Co więcej możliwe są również utrudnienia, które mogą w jakiś sposób nieco pokrzyżować nam plany względem zwiedzania i przejścia tego szlaku.

Remonty także w Tatrach Wysokich

Oprócz prac prowadzonych z Kasprowego Wierchu na Kopę Kondracką oraz w miejscach, o których informowaliśmy w poprzednich artykułach, również i Tatrach Wysokich pojawią się utrudnienia. Turyści będą musieli liczyć się z ograniczeniami oraz zamknięciem szlaku z Przełęczy Liliowych do Przełęczy Krzyżnych. Ponadto robotnicy będą pracować także na szlakach ze Zmarzłego Stawu do Koziej Przełęczy, a także z Przełęczy Krzyżnych do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Prowadzone inwestycje związane z modernizacją szlaków mają pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo oraz wygodę podczas pokonywania tras. Niewątpliwie są to ważne działania, które mimo wszystko powinny być wykonywane regularnie, a turyści chcąc nie chcąc powinni uzbroić się w cierpliwość.

Planowany remont szlaku na Rysy

Osoby z Tatrzańskiego Parku Narodowego mówią także, że już niedługo odbędzie się także remont szlaku na Rysy. Jednak ze względu na to, że jest to jeden z najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych szlaków górskich w Polsce, to jego remont odbędzie się dopiero we wrześniu. To wszystko po to, aby nie utrudniać zwiedzania turystom w najbardziej obleganych miesiącach, jakim są lipiec oraz sierpień. Przedstawicielka Tatrzańskiego Parku Narodowego zaznacza ponadto, że w planach jest także sporo innych prac remontowych. Zostaną one jednak wykonane dopiero w przyszłym roku, aby zbyt mocno nie utrudniać ruchu turystycznego w Tatrach w tym roku.

Warto dodać, że wszelkie bardziej szczegółowe informację na temat zamkniętych szlaków bądź szlaków, na których można spotkać ograniczenia i trudności ze względu na prowadzone prace remontowe można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Tatrzańskiego Parku Narodowego.