W górnych partiach Tatr pojawił się pierwszy śnieg

W górnych partiach Tatr pojawił się pierwszy śnieg

Wiele osób z pewnością planowało jeszcze letnie wypady górskie w Tatry oraz okoliczne góry. Jednak pomimo tego, że mamy jeszcze sierpień, to sporo osób będzie musiało zmienić swoje plany zdobywania szczytów z powodu spadnięcia pierwszego śniegu w górnych partiach gór.

Pierwszy śnieg w Tatrach

Oczywiście pogoda na południu Polski, a przede wszystkim na szczytach górskich jest znacznie odmienna niż w pozostałej części kraju. Stąd też sierpniowy śnieg w Tatrach nie jest niczym zaskakującym. Jednak dla osób, które planowały pokonywać górskie szlaki turystyczne jest to na pewno niezbyt pozytywna informacja. Wiele osób planowało wejście na szczyt w odzieży, która raczej nie sprawdzi się w momencie, gdy w górach spadł śnieg.

TOPR ostrzega przed pogodą na górskich szczytach

W internecie pojawiły się pierwsze ostrzeżenia związane ze śniegiem wydane przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ostrzeżenie dotyczy przede wszystkim wejść na wyższe partie gór. Od jakiegoś czasu pada tam śnieg i przykładowo na szczycie Łomnicy oraz Łomnickiej przełęczy śnieg usadowił się na dobre.

Z powodu takiej a nie innej pogody, TOPR ostrzega także przed ogólnym wchodzeniem na szlaki górskie, które są po prostu śliskie. Na wyższych partiach gór pada śnieg, z kolei na niższych partiach gór możliwe są opady deszczu. Prognozy pogody na końcówkę sierpnia i początek września nie są optymistyczne. Meteorolodzy przewidują, że pogoda w górach nie ulegnie poprawie, a w kolejnych dniach i tygodniach może być coraz chłodniej.