W Tatry z dziećmi? Wybierz Kościelisko!

W Tatry z dziećmi? Wybierz Kościelisko!

Jeżeli jesteś prawdziwym miłośnikiem gór lub przeciwnie: pragniesz odmiany od codzienności, musisz odwiedzić Tatry – najwyższe polskie góry. Wyprawa ta będzie wielkim wydarzeniem, które przyniesie ci wiele wrażeń: zarówno wysiłkowych, jak i estetycznych. Są to bowiem niebywale piękne lecz i wysokie góry, których zwiedzenie będzie wymagać od ciebie nie lada kondycji. Jeżeli mają to być wyjątkowe wakacje z rodziną, nie martw się. Ten rejon jest pełen zachwycających atrakcji i szlaków, które ucieszą dzieci. Jednym z najpiękniejszych miejsc na zakwaterowanie, z którego niedaleko do głównych perełek krajoznawczych Tatr, jest Kościelisko.

Dlaczego warto wybrać noclegi w Kościelisku?

Kościelisko: piękna wieś podhalańska, sąsiadująca z Zakopanem, cieszy się niebywałym zainteresowaniem turystycznym. Dzieje się to za sprawą malowniczości malutkiej miejscowości oraz łatwości w przejściu znajdujących się na jej terenie szlaków, idealnych nawet dla rodziców z malutkimi dziećmi w wózku. Oprócz pięknych widoczków, Kościelisko oferuje wiele miejsc do noclegu. Jeżeli chcesz budzić się z pięknym widokiem na panoramę Tatr,  na stronie https://www.willaizydor.pl/apartament-rutkowiczowka-koscielisko znajdziesz komfortowe apartamenty i pokoje w spokojnej okolicy, idealne na rodzinny urlop. Atutem takiego wyboru, którego nie doswiadczymy w centrum Zakopanego, jest duża przestrzeń pełna zieleni, gdzie dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu na zabawie bez obaw. Właściciele apartamentu oddają do dyspozycji gości pokój z kabiną prysznicową, a także w pełni wyposażony aneks kuchenny, widokowy taras, bezpłatny parking oraz plac zabaw. Apartamenty w Kościelisku są chętnie wybierane przez turystów z dziećmi, którzy chcą odpocząć w spokojnej okolicy, jednocześnie mając blisko do atrakcji.

Atrakcje, które trzeba zobaczyć

W Kościelisku właściwie wszystko jest warte zobaczenia. Jednak nie każdy spędzi tyle czasu na wczasach, więc poniżej przedstawione są najbardziej warte przejścia szlaki i atrakcje:

Dolina Kościeliska

Dolina ma 8 kilometrów, a przejście szlaku wynosi około dwie godziny. Po drodze można zwiedzić Jaskinię Mroźną oraz podziwiać piękno Stawu Smreczyńskiego oraz Wąwozu Kraków. Wtedy czas wędrówki wyniesie parę godzin więcej, gdyż po drodze można dodatkowo wstąpić do schroniska na szarlotkę, na co z pewnością ochoczo przystaną pociechy. Trasa nie jest trudna, więc damy radę przemierzyc ją z maluchem.

Dolina Chochołowska – szlak zielony

Dolina Chochołowska jest największą i najdłuższą doliną w polskich Tatrach. Dolina jest idealnym miejscem na rodzinny spacer z dziećmi lub osobami starszymi. Prawdziwi wędrownicy dolina jest punktem wyjścia na szlaki takie jak: Wołowiec, Grześ, Trzydniowiański Wierch oraz Rochacze, które znajdują się za Słowacką granicą. Wejście do doliny kosztuje 6 zł za osobę, nie wliczając małych dzieci. Zamiast iść, można wybrać przejażdżkę kolejką Rakoń. Szlak zwieńczony jest uroczym Schroniskiem, znajdującym się na pięknej Polanie Chochołowskiej. Cała trasa to niezapomniane przeżycie okraszone wyjątkowymi widoczkami gór. Droga nie jest trudna, jedynie odcinek tuż przed samym schroniskiem może sprawić mały kłopot rodzicom z wózkami lub starszym osobom.

Szlak niebieski

Szlak ten łączy Kościelisko, Gubałówkę i Butorowy Wierch. Droga od Gubałówki do Butorowego Wierchu wynosi około 1,7 kilometra, wędrówka trwa około 50 minut lub godziny z mniejszym dzieckiem. Gubałówka to wzniesienie, na które można wjechać kolejką. W okolicy pełno jest parków linowych, placów zabaw, a w okresie zimowym torów saneczkowych. Na Gubałówce znajduje się także kaplica pod Wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Butorowy Wierch zaś to szczyt górski o wysokości 1158 m.n.p.m. W okresie wiosenno-letnym można wjechać na niego kolejką krzesełkową.