Zakopane i jego skarby: Muzeum Tatrzańskie

Zakopane i jego skarby: Muzeum Tatrzańskie

W zasadzie od zawsze Zakopane uznawano za jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Tak jest oczywiście do dzisiaj. Co więcej turyści mogą liczyć w tym miejscu na coraz więcej udogodnień. Nie tylko ze względu na coraz lepsze warunki turystyczne pod względem wypoczynku, lecz również ze względu na nowo powstające atrakcje turystyczne. Jednak niezmiennie od lat jedną z najbardziej cenionych atrakcji jest Muzeum Tatrzańskie.

Narodowe Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego

Muzeum Tatrzańskie jest jednym z najstarszych tego typu miejsc w całej Polsce. Oficjalnie zostało powołane w 1889 roku przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego. W sumie na całe Muzeum składa się aż 10 oddziałów. Ponad połowa, bo aż 6 z nich mieści się w samym Zakopanem. Z kolei pozostałe znajdują się w Chochołowie, Czarnej Górze, Łopusznej i Jurgowie. Już teraz wiadomo, że na 2023 rok zaplanowano otwarcie kolejnego oddziału, a więc Muzeum Palace.

Skąd tak duża popularność Tatrzańskiego Muzeum?

Każdego roku do Zakopanego przybywa mnóstwo osób, aby na własne oczy zobaczyć jak na żywo prezentuje się tatrzańskie muzeum. Dzięki temu, że w okolicy znajduje się doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz liczne atrakcje sprawiają, że wypoczynek u stóp Tatr każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Wiele osób podczas pierwszej lub kolejnej wyprawie w Tatry zastanawia się nad wieloma kwestiami. Z pewnością pojawiają się pytania typu – W jaki sposób można tu wypoczywać? Jakim obiektom warto poświęcić swą uwagę w czasie wycieczki po Zakopanem? I właśnie wtedy większość trafia na Muzeum Tatrzańskie i od razu zaznacza je jako jeden z głównych punktów, które wręcz koniecznie należy odwiedzić.

Muzeum Tatrzańskie jako jedna z ważniejszych atrakcji w okolicy

Mieszkańcy oraz turyści doskonale zdają sobie sprawę, że Zakopane to miejsce o wielu twarzach, a przede wszystkim nad wyraz atrakcyjne pod kątem turystycznym. Znajdują się tutaj wspaniałe galerie, wystawy oraz placówki muzealne, dzięki którym każdy z nas może w przyjemny sposób poszerzać swą wiedzę na temat Podhala oraz Tatr.

Jednak przede wszystkim jednym z najważniejszych punktów dla tych, których taka wiedza interesuje, jest Muzeum Tatrzańskie. Jego zbiory mogą zrobić ogromne wrażenie na każdym z odwiedzających to miejsce, a zapoznanie się z tutejszą ekspozycją pomoże nam w zdobyciu wielu cennych wiadomości na temat kultury miejscowych górali oraz przyrody Tatr. To wspaniała placówka muzealna, którą z pewnością warto zwiedzić. Wizyta w tym miejscu będzie świetnym wprowadzeniem przed dalszymi wycieczkami w Tatry oraz wyjątkową lekcją przyrody i historii, która na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

Podczas planowania następnej wycieczki w Tatry na pewno należy obowiązkowo umieścić tę pozycję jako punkt do odwiedzenia. Dzięki temu łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej świadome będzie zwiedzanie pozostałych atrakcji w Tatrach, a także zrozumienie tutejszej kultury.