Inteligentne szlabany na drodze do Morskiego Oka

Inteligentne szlabany na drodze do Morskiego Oka

Turyści, którzy wybierali się do Morskiego Oka musieli do tej pory czekać, aż pracownicy zeskanują kody QR z biletów wejściowych. Teraz jednak zamiast pracowników pojawią się nowoczesne szlabany, które będą weryfikować bilety i wpuszczać ludzi na szlak.

Unowocześnienie na drodze do Morskiego Oka

Wprowadzenie inteligentnych szlabanów na pewno przyspieszy przejście z parkingu na szlak turystyczny. Szlak prowadzący do Morskiego Oka do tej pory był zabezpieczony przez pracowników, którzy skanowali kody QR z biletów wejściowych. Przypomnijmy, że kierowcy mogli zamiast biletu w formie papierowej, zaprezentować również bilet w formie elektronicznej. Teraz jednak kierowcy nie będą musieli czekać na pracowników, a wszystko będzie odbywało się za pomocą automatycznych szlabanów.

Jak zaplanować podróż nad Morskie Oko?

Przypomnijmy, że turyści chcący wybrać się nad Morskie Oko muszą teraz kupić bilet na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Już przy samym wjeździe znajdować będą się specjalne kamery, które będą weryfikować tablice rejestracyjne wjeżdżających samochodów. W momencie, gdy kamera wychwyci tablice, które są zapisane w systemie, to szlaban automatycznie uniesie się do góry. W przeciwnym wypadku, gdy np. szlaban się nie otworzy, ponieważ w ostatnim momencie zmieniliśmy samochód, którym przyjechaliśmy na miejsce TPN, to na miejscu będzie czekał pracownik, który udzieli pomocy. Dodajmy, że od lat Morskie Oko jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych na terenie całego Podhala.

Jeśli wybieramy się nad Morskie Oko, to warto poznać historię tego miejsca. Ciekawą informacją dla turystów na pewno może być terytorialny spór, o którym więcej w artykule.