W Tatrach wyremontowano szlaki o łącznej długości 27 kilometrów

W Tatrach wyremontowano szlaki o łącznej długości 27 kilometrów

W tym roku zaplanowano sporo remontów i modernizacji na tatrzańskich szlakach. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego ogłosił już, że udało się wyremontować aż 27 kilometrów planowanych prac. Przypomnijmy, że TPN podjął się modernizacji po otrzymaniu pieniędzy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Współpraca TPN z NFOŚ

Tatrzański Park Narodowy od dłuższego czasu współpracuje z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. W ramach współpracy zawarte zostały dwie umowy. Pierwsza z nich jest już w trakcie realizacji. TPN dzięki środkom z NFOŚ wyremontował aż 27 kilometrów tatrzańskich szlaków. Mowa tutaj m.in. i szlakach w obrębie Czarnego Stawu, Rys, Hali Gąsienicowej, czy też szlaku, który prowadzi na Halę Kondratową z Kasprowego Wierchu. Warto dodać, że wyremontowano także drogę z Morskiego Oka do schroniska.

Dyrektor TPN dodał również, że ostatnie lata to masa ukończonych inwestycji w regionie. Do tej pory udało się wyremontować już niemal wszystkie szlaki graniowe w Tatrach. Dyrektor zaznaczył, że remonty w tym regionie nie byłyby możliwe do przeprowadzenia, gdyby nie ogromne wsparcie finansowe NFOŚ.

TPN otrzymał dofinansowanie w wysokości 9 milionów złotych

Dotychczasowe remonty w Tatrach wciąż trwają, a w przyszłym roku planowane są kolejne prace remontowe. Prace mają rozpocząć się m.in. we wnętrzu jaskini. Przypomnijmy, że w tym roku wyremontowano szlak, który prowadzi do wejścia jaskini, z kolei od przyszłego roku prace mają być kontynuowane w jej środku.

Remonty w Tatrzańskim Parku Narodowym odbywają się dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. TPN ma zawarte z NFOŚ dwie umowy, na podstawie których otrzymał dofinansowanie w wysokości 9 milionów złotych.