Jeśli na termy to tylko z noclegiem! Dlaczego warto?

Jeśli na termy to tylko z noclegiem! Dlaczego warto?

Polacy pokochali termy. Obiekty basenowe zasilane wodą termalną przeżywają oblężenie, szczególnie w weekendy. Trudno się temu dziwić: takie kąpiele mają znakomity wpływ na ciało i psychikę, świetnie relaksują, a przy tym stanowią namiastkę zabiegów SPA & Wellness dostępną niemal dla każdego. Problemem, szczególnie dla mieszkańców północnej Polski, pozostaje natomiast fakt, że najlepsze baseny termalne znajdują się na Podhalu, a to oznacza konieczność pokonania często kilkuset kilometrów. Jest na to sposób: wystarczy postawić na termy z noclegiem. Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować.

Długa podróż przestanie być problemem

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego korzystnie jest wybrać się na termy z noclegiem, jest uniknięcie uciążliwej podróży w dwie strony tego samego dnia. Dla osób mieszkających np. w Bydgoszczy i chcących pojechać własnym samochodem na termy koło Zakopanego byłoby to bardzo męczące. Nocleg jest w takim przypadku naturalnym wyjściem.

Żadnych kompromisów

Termy z noclegiem są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy celujemy w pobyt mający przynieść korzyści zdrowotne. Dzięki noclegowi nie trzeba się ograniczać w kąpielach, można spędzić w gorącej wodzie tyle czasu, ile się tylko chce. To z kolei ma bezpośrednie przełożenie na walory terapeutyczne kąpieli termalnych.

Kilkugodzinny pobyt w wodzie o wysokim stężeniu minerałów i korzystnym bilansie jonowym, zwłaszcza dwa lub więcej dni z rzędu, pozwoli zregenerować ciało i oczyścić głowę. To odżywcza sesja antystresowa, a także doskonałe uzupełnienie terapii problemów dermatologicznych, psychicznych, metabolicznych czy reumatycznych.

Znakomity pomysł na weekend czy dłuższy pobyt

Termy z noclegiem to super rozwiązanie dla osób, które od dawna szukają jakiegoś inspirującego pomysłu na wyrwanie się z domu i aktywne spędzenie wolnego czasu, na przykład w przedłużony weekend czy podczas kilkudniowego urlopu.

Najlepsze kompleksy basenowe oferują swoim gościom atrakcyjne pakiety pobytowe, dostosowane do potrzeb i możliwości zarówno par, jak i rodzin z dziećmi. Taki wyjazd może być doskonałym pomysłem na romantyczny weekend z okazji rocznicy, ale też wielką atrakcją dla najmłodszych spragnionych spędzenia czasu z wiecznie zapracowanymi rodzicami.

Zwłaszcza, że na termach nie można się nudzić. Warto natomiast wybrać taki kompleks, który nie tylko oferuje mnóstwo atrakcji na miejscu, ale też jest położony w ciekawym turystycznie regionie. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają termy koło Zakopanego, będące idealnym wyborem dla osób aktywnych, kochających góry i klimat Podhala.

Maksymalne naładowanie baterii

Dzięki opcji noclegu można w dużo większym zakresie wykorzystać pobyt na termach. Nie trzeba się spieszyć, ustalać sztywnego harmonogramu pobytu, nerwowo spoglądać na zegarek i stresować się drogą powrotną, zwykle w środku nocy. Jest to szczególnie ważne dla kierowcy, ale też dla wszystkich osób, które biorą udział w wyjeździe – odpada nam tutaj ryzyko, że w czasie wielogodzinnej jazdy samochodem zdążymy stracić całą energię naładowaną podczas relaksu w wodzie termalnej.

Więcej argumentów przemawiających za tym, aby zaplanować sobie pobyt na termach z noclegiem znajdziesz w artykułach na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/.

Które termy z noclegiem wybrać?

Najważniejsze jest to, aby dany obiekt zapewniał nocleg w bezpośredniej bliskości term. Opcja z codziennym dojeżdżaniem na basen własnym samochodem jest uciążliwa, skazuje na stanie w kolejkach i problematyczne szukanie miejsca parkingowego. Może się tutaj pojawić efekt zniechęcenia, przez co nie wykorzystacie do maksimum pobytu na termach.

Dlatego naszym faworytem są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. W skład tego imponującego, przepięknie położonego kompleksu wchodzi także czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, gwarantujący bardzo wysoki komfort pobytu. Co ważne, goście hotelu mają nieograniczony dostęp do strefy basenowej (duże ułatwienie, można korzystać z wody termalnej wtedy, gdy jest na to ochota) oraz atrakcyjnych pakietów zabiegowych w centrum Wellness BUKOVINA – w tym dla dwojga w ramach pakietu Time Together.

Termy BUKOVINA to znakomity wybór zarówno dla par, jak i dla rodzin z dziećmi. Kompleks oferuje mnóstwo basenów wypełnionych gorącą wodą termalną pozyskiwaną z głębokości 2400 metrów, zawierającą aż 28 najcenniejszych składników mineralnych. Do dyspozycji gości są zjeżdżalnie, baseny zewnętrzne (fantastyczne przeżycie w sezonie zimowym), strefa SPA z saunami i jacuzzi oraz wiele innych atrakcji. Szczegóły sprawdzisz na oficjalnej stronie internetowej Term BUKOVINA https://www.termybukovina.pl/.