Podwyżki biletów wstępu na Tatry od marca 2021 roku

Podwyżki biletów wstępu na Tatry od marca 2021 roku

Tatrzański Park Narodowy informuje, że podwyżki biletów są koniecznością, gdyż wzrosły koszty utrzymania Parku. Jak informuje TPN 15 proc. z biletów wstępu przekazywane jest na rzecz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kwoty biletów również pieniądze wykorzystywane są do ochrony ekosystemów leśnych, badania i monitoring, działania powiązane z edukacją, zbieranie śmieci, remonty szlaków turystycznych, oraz utrzymanie przenośnych toalet.

Cennik biletów na Tatry od marca 2021 roku

Od 1 marca 2021 roku dorosła osoba za jednorazowe wejście na szlak Tatrzańskiego Parku Narodowego zapłaci 7 zł, jest to różnica 1 złotówki dotychczasowego biletu. Opłaty za wstęp na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego pobierane będą niezależnie od pory roku, według stawek: Bilet normalny – 7 złotych, bilet ulgowy – 3,50 złotego, bilet 7-dniowy normalny 35 złotych, bilet 7-dniowy ulgowy 17,50 złotego, bilet grupowy normalny – grupa maksymalnie 10 osób – 63 złote, bilet grupowy ulgowy – grupa maksymalnie 10 osób – 31,50 złotego. 

 Osoby, które zwolnione są z opłat biletu: dzieci w wieku do 7 lat, posiadacze Karty Dużej Rodziny, uczniowie szkół i studenci,  emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne, przewodnicy, instruktorzy tatrzańscy, których służbowy wstęp na teren Parku potwierdza ważna legitymacja, osoby udające się najkrótszą drogą do wyznaczonych miejsc kultu religijnego (do Kaplicy na Wiktorówkach szlakiem z Zazadniej, do Kaplicy Sióstr Albertynek i Kaplicy Braci Albertynów na Kalatówkach), ratownicy górscy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oraz żołnierze służby czynnej (warunkiem tutaj jest okazanie osobie sprzedającej bilety wstępu dokumentu uprawniającego do zastosowania ulgi).

Zakup biletów na Tatry

Bilety wstępu można kupić bezpośrednio na stronie tpn.pl oraz za pośrednictwem aplikacji SkyCash i mPay. Bilety dostępne w sprzedaży: jednorazowe ulgowe za 3,50 zł, normalne za 7,00 zł, 7-dniowe ulgowe za 17,50 zł i normalne za 35,00 zł oraz bilety dla grupy do 10 osób – ulgowe za 31,50 zł i normalne za 63,00 zł. SkyCash można pobrać za darmo bezpośrednio z Google Play, App Store, Microsoft, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu skycash.com