Szczyrk i jego atrakcje – poznajmy bliżej Sanktuarium „Na Górce”

Szczyrk i jego atrakcje – poznajmy bliżej Sanktuarium „Na Górce”

Przy popularnej trasie turystycznej, która pozwala dostać się ze Szczyrku na szczyt Klimczoka, znajduje się jeden z ciekawszych obiektów sakralnych na terenie Beskidu Śląskiego. To Sanktuarium „Na Górce” – miejsce znane z kultu maryjnego, cennego obrazu (namalowanego w latach 60-tych XX wieku) oraz pięknego otoczenia.

Co warto wiedzieć na temat Sanktuarium „Na Górce”?

Sanktuarium to jest jedną z wizytówek Szczyrku, a położenie przy popularnym szlaku sprawia, że turyści w czasie wycieczki bardzo chętnie poświęcają mu swój czas. Leżące na wysokości 670 m n. p.m. sanktuarium jest też popularnym celem wielu pielgrzymek. Jeśli chcemy odwiedzić to miejsce osobiście, to warto wynająć tutejszy hotel w Szczyrku i zagościć tutaj na dłużej, aby poznać wszystkie atrakcje Szczyrku. Na turystów czeka tu i cudowne źródełko, i obraz Matki Boskiej, będący tu głównym przedmiotem kultu. Pierwsze pielgrzymki w miejscu tym zaczęły się pojawiać już pod koniec XIX stulecia, a rozwój ruchu pielgrzymkowego był ściśle związany z tutejszymi objawieniami. W 1938 roku opiekę nad tym miejscem przejęli Salezjanie, którzy też są inicjatorami budowy znajdującego się tu obecnie kościoła. Ukończony w latach 50-tych XX wieku, szybko stał się jednym z najważniejszych obiektów sakralnych w rejonie Szczyrku. W latach 90-tych XX wieku kościół ten zyskał miano sanktuarium, a w 2008 roku odbyła się uroczystość koronacji tutejszego obrazu.

Kto w czasie wycieczki do Szczyrku zajrzy na teren tego sanktuarium, ten z pewnością nie będzie żałować. Panuje tu wspaniała atmosfera, a piękna okolica sprawia, że pobyt w tej części Szczyrku dla każdego z nas stanie się wspaniałym doświadczeniem.