VII Zakopiański Bieg Niepodległości – 11.11.2020

VII Zakopiański Bieg Niepodległości – 11.11.2020

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji miasta Zakopane zaprasza do udziału w corocznym zakopiańskim biegu niepodległości w 102 rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada. Jest to już 7 edycja tego promującego region oraz aktywność wydarzenia organizowanego w tym wyjątkowym dla Polaków dniu. Partnerem jest Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Tatrzańskiego wraz z Burmistrzem Miasta Zakopane. Medialnym patronem biegu został natomiast Tygodnik Podhalański.

Czas i miejsce

Zakopiański Bieg Niepodległości odbędzie się dnia 11 listopada 2020 roku w Zakopanem na terenie należącym do miejskiego Centralnego Ośrodka Sportu przy ulicy B. Czecha. Wydarzenie składa się z dwóch elementów. O godzinie 10.00 rozpoczyna się bieg integracyjny na dystansie 400 metrów, natomiast godzinę później startuje bieg oraz marsz nordic walking o długości 5 km. Zakończenie zawodów przewidziano w okolicach 12.30.

Zakopiański Bieg Niepodległości – zasady

W związku z panującą sytuacją łączna ilość uczestników w tym roku ograniczona została do maksimum 150. Na pokonanie wyznaczonej trasy biegu i marszu organizator przewiduje maksymalnie 60 minut. Po upływie tego limitu czasu każdy zawodnik powinien zejść z trasy. Aby wziąć udział w zawodach należy uiścić opłatę startową i złożyć deklarację uczestnictwa w biurze. Potwierdzenie udziału oznacza, że uczestnik jest w pełni świadomy stanu swojego zdrowia, że pozwala mu on na udział. Pakiety startowe, z numerem i chipem elektronicznym można będzie odbierać w dniu zawodów w godzinach pracy biura. Numer startowy musi być w trakcie biegu przymocowany do koszulki za pomocą dostarczonej agrafki w sposób uniemożliwiający jego utratę podczas biegu. W przypadku nieletnich uczestników deklarację uczestnictwa zobowiązuje się podpisać rodzic bądź też opiekun prawny.

Opłaty

Za zgłoszenie udziału w biegu lub marszu nordic walking pobierana jest opłata 40 zł. W przypadku młodzieży szkolnej oraz osób urodzonych przed 1950 rokiem wynosi ona połowę tej kwoty. Wszelkie płatności są przyjmowane wyłącznie za pomocą panelu zgłoszeniowego. Opłata jest bezzwrotna i nie ma możliwości jej odzyskania w przypadku rezygnacji z uczestnictwa ani też przeniesienia jej na innego uczestnika. Start w biegu integracyjnym o długości 400 m jest bezpłatny.