Bieg Hasiora w formie wirtualnej

Bieg Hasiora w formie wirtualnej

Jak poinformowało Muzeum Tatrzańskie tegoroczny bieg Hasiora odbędzie się w odmiennej niż zazwyczaj formie. Z uwagi na panujące warunki związane z epidemią instytucja zachęca zainteresowanych do indywidualnego a nie grupowego udziału w zawodach.

Na stronie muzeum można przeczytać komunikat skierowany do biegaczy, spacerowiczów oraz chodziarzy. Instytucja informuje sympatyków twórczości Hasiora o zmianie formy wydarzenia. Zapraszają do udziału w wirtualnym Biegu Hasiora. Kierownictwo zdecydowało się na tą zmianę z uwagi na panującą sytuację epidemiczną. W tym roku, zgodnie z nowymi zasadami wystarczy przebiec lub przejść dowolnie wybraną trasę o długości 5 km w miejscu zamieszkania lub gdziekolwiek indziej. Aby wziąć udział wystarczy wskazany dystans pokonać w dniach między 9 a 22 listopada i zarejestrować ten fakt w aplikacji. Propozycja skierowana jest do wszystkich lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Muzeum przypomina aby bieg odbył się z zachowaniem obowiązujących przepisów. Regulamin oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie muzeumtatrzanskie.pl.

W ramach zachęty muzeum informuje, że każdy sklasyfikowany zawodnik zostanie nagrodzony 20 punktami w Zakopiańskiej Lidze Biegowej.