Bieg sztafet na 102 rocznicę odzyskania Niepodległości

Bieg sztafet na 102 rocznicę odzyskania Niepodległości

7 listopada na stadionie COS-OPO Zakopane odbył się coroczny bieg sztafet z okazji zbliżającej się 102 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Tegoroczna edycja, podobnie jak we wcześniejszych latach, zorganizowana została przez Fundację HANDICAP Zakopane oraz MOSiR Zakopane. Całość imprezy odbyła się na stadionie COS-OPO w Zakopanem. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9.00 rano. Względem lat poprzednich formuła zawodów nie uległa zasadniczym zmianom za wyjątkiem dodatkowych obowiązujących aktualnie ograniczeń. W konkursie mogły wziąć udział 10-osobowe sztafety. Odrębnym punktem wydarzenia była 1 otwarta sztafeta integracyjna z flagą organizacji HANDICAP. Tegoroczny dystans został określony na 102 km, co odpowiada obchodzonej rocznicy. Celem imprezy było uczczenie na sportowo ważnej dla Polaków daty odzyskania Niepodległości, a także ogólna promocja sportu. Dodatkowo wydarzenie było sposobem na promowanie regionu Zakopanego oraz Podhala a także wsparcie integracji osób obciążonych niepełnosprawnością. Zawody zakończyły się w momencie pokonania wyznaczonego dystansu przez najszybszą ze sztafet. Kolejne zespoły zostały sklasyfikowane w kolejności zależnej od pokonanego w tym czasie dystansu.

Wśród partnerów wydarzenia znalazł się Tauron, będący sportowym partnerem HANDICAP, a także COS-OPO Zakopane, Miasto Zakopane oraz Powiat Tatrzański. O oprawę i promocję medialną zadbał Tygodnik Podhalański.

Z uwagi na panujące ograniczenia tegoroczna ilość uczestników została ograniczona do sześciu sztafet. Z tego samego powodu  bieg sztafet odbył się bez udziału publiczności, a wstęp na teren zawodów odbywał się wyłącznie pod warunkiem okazania zgłoszeń oraz po spełnieniu wymogów wynikających ze stanu epidemii.