Serial „Patrol Tatry” – wystartował sezon 2

Serial „Patrol Tatry” – wystartował sezon 2

Od niedzieli 1 listopada na antenie Focus TV można oglądać drugi sezon serialu „Patrol Tatry”. Po sukcesie pierwszej serii stacja telewizyjna wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym postanowiły kontynuować współpracę. Wszyscy mają nadzieję, że kolejny sezon spotka się z takim samym, lub nawet większym zainteresowaniem widzów. Przypomnijmy, że seria pierwsza spotkała się pozytywnym odbiorem i przychylnymi recenzjami.

Ciekawy pomysł

Stworzenie serii dokumentalnej ukazującej specyfikę regionu, jego mieszkańców i ich sposób życia był strzałem w dziesiątkę. Serial „Patrol Tatry” zyskał w krótkim czasie rzeszę fanów, którzy cały tydzień w napięciu oczekiwali na każdy kolejny odcinek. Teraz seria powraca w związku z czym dotychczasowi jak i nowi widzowie na pewno nie będą się nudzić. Kolejne premierowe epizody można oglądać co tydzień w każdą niedzielę o godzinie 15:25 na antenie telewizji Focus TV.

Codzienna praca

W serialu widzowie mają okazję zobaczyć z bliska codzienną pracę i służbę strażników w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ludzie ci aby sprostać swoim zadaniom muszą mieć silny charakter. Dla każdego z nich góry są codziennym żywiołem, z którym nieustannie się zmagają i z którym muszą być oswojeni. Seria ukazuje też jak wygląda praca ratowników TOPR, właścicieli schronisk, taterników oraz pracujących na terenie parku przyrodników. Wszyscy oni każdego jednego dnia zmagają się z wyzwaniami, o których większość ludzi nawet nie ma pojęcia. Codziennie ryzykują własnym życiem i zdrowiem. Każdy kolejny odcinek to emocjonująca gra z czasem. Podczas wielu akcji dosłownie liczy się każda sekunda, nie ma więc miejsca na strach i walkę z własnymi ograniczeniami w krytycznych momentach. Każdy z ratowników musi uczyć się panować nad nimi każdego dnia, aby w momencie gdy wyrusza ratować innych nie dochodziły one do głosu.

Tatrzański Park Narodowy niezmiennie od wielu lat odwiedzają miliony ludzi rocznie. I choć wydaje się, że przy tej ilości wszystkie ścieżki powinny być wydeptane to jednak park kryje wciąż wiele tajemnic przed turystami. W serialu dzięki kamerze docieramy do miejsc, które są odwiedzane wyłącznie przez strażników Parku. Z kamerą operatora wejdziemy na szczyty i zajrzymy w skalne szczeliny. Całą seria będzie jedną wielką niezapomnianą przygodę.