Turyści będą mogli ponownie skorzystać z połączenia Zakopane – Kraków

Turyści będą mogli ponownie skorzystać z połączenia Zakopane – Kraków

Już od 22 grudnia zaczną kursować pociągi pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem i Krakowem. Do tej pory połączenie było wyłączone z powodu remontu torów. Teraz jednak na czas świąt Bożego Narodzenia oraz okresu noworocznego połączenie ponownie wróci do rozkładu jazdy.

Remont torów na trasie w okolicach Nowego Targu

Połączenie kolejowe pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem jest jednym z ważniejszych w całej okolicy. W ostatnim czasie postanowiono przeprowadzić jednak remont, którego celem było zwiększenie przepustowości torów. Ostatnie prace zostały jednak ukończona, a tory zostaną dopuszczone do ruchu pociągów jeszcze przed zakończeniem roku.

Oficjalnie połączenie kolejowe na trasie Zakopane – Kraków zostanie uruchomione 22 grudnia. Turyści oraz mieszkańcy w ostatnim czasie mieli utrudnione podróżowanie publicznym transportem, ponieważ w okolicach Nowego Targu w ogóle nie było torowiska. Na szczęście na czas świąt Bożego Narodzenia, okresu noworocznego oraz ferii zimowych udało się otworzyć połączenie.

Pomimo ponownego otwarcia połączenia kolejowego pomiędzy Zakopanem a Krakowem wszystko wskazuje na to, że w okolicach marca rozkład jazdy ponownie ulegnie zmianie. Wszystko za sprawą kolejnych remontów, które ponownie zamierzają przeprowadzić Polskie Linie Kolejowe.