W Dolinie Chochołowskiej położony zostanie nowy asfalt

W Dolinie Chochołowskiej położony zostanie nowy asfalt

Całkowicie nowy asfalt pojawi się w Dolinie Chochołowskiej. Obecnie są tam prowadzone prace remontowe, w których wyniku zostanie położony nowy asfalt. Dokładnie mowa o odcinku drogi od Siwej Polany do miejscowości Hucisk. Warto przypomnieć, że ostatni remont odbył się tam w 1983 roku. Stąd też obecnie prowadzone prace na pewno przyczynią się do poprawy warunków bezpieczeństwa w tym rejonie.

Popularny szlak turystyczny w Tatrach doczeka się nowego asfaltu

Przypomnieliśmy sobie już, że ostatni remont odcinka drogi w Dolinie Chochołowskiej został przeprowadzony w 1983 roku. Był to czas, kiedy w Polsce miał pojawić się papież Jan Paweł II. W tamtym czasie tamtędy kursował nawet autobus PKS. Ostatni raz samochody przejechały tamtędy w 1997 roku.

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu turystów

Oczywiście położenie nowego asfaltu w Dolinie Chochołowskiej nie oznacza, że po raz kolejny pojawią się tutaj samochody. Wręcz przeciwnie. Głównym zamiarem położenia nawierzchni jest przede wszystkim chęć poprawienia komfortu i bezpieczeństwa osób, które poruszają się z wózkami i rowerem. Wiadomo, że na tym popularnym szlaku turystycznym wiele osób porusza się właśnie z dziećmi oraz w sposób aktywny jadąc na rowerach.

Warto dodać, że przez cały okres trwania remontu związanego z położeniem nowego asfaltu, całkowicie z kursowania wyłączona została kolejka „Rakoń”. Oprócz tego na szlaku w tym momencie nie można poruszać się za pomocą roweru. O tym jak przebiegają obecnie prace remontowe oraz czy remont został już skończony dowiemy się na oficjalnej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Więcej aktualności i artykułów o polskich górach na www.goryinfo.pl.