10 najpiękniejszych miejsc w Tatrach, które trzeba koniecznie zobaczyć  

10 najpiękniejszych miejsc w Tatrach, które trzeba koniecznie zobaczyć  

Pośród wszystkich dostępnych szczytów turystycznych w Tatrach warto zdecydować się, choć na kilka z nich. W proponowanych przez nas miejscach dostępnych w Tatrach spotkacie z pewnością wyjątkowe widoki, ciekawe szlaki, a także punkty, które będą się wyróżniały na tle innych.

Koprowy Wierch – tatrzańska panorama na 4 strony świata

Określany jako tatrzańska panorama z widokiem na cztery strony świata.  Kasprowy Wierch znajduje się niemal, ze na samym środku Tatr. Miejsce to wyróżnia się wyjątkową wysokogórską panoramą na 4 strony świata. Poza szeregiem niebywałych szczytów tatrzańskich, patrząc w dół dostrzeżemy od zachodu Ciemnosmreczyńskie Stawy, zaś od wschodu Wielki Staw Hińczowy. Mięguszowieckie Szczyty są wyjątkowo malowniczym krajobrazem. Długość trasy na tym odcinku wynosi 18 kilometrów. Szlak na Koprowy Wierch nie jest trudny technicznie.

Granaty

W tym miejscu z pewnością spotkamy trochę ekspozycji, ale i dobrej wspinaczki. Stanowią one część Orlej Perci. Na samym szczycie Skrajnego Granatu (2225 m) widok będzie zachwycający, co gwarantuje idealne miejsce na dłuższy postój. W tym miejscu rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram na całe Tatry. Z tego punktu zobaczymy również Dolinę Gąsienicową z Czarnym Stawem, Dolinę Roztoki, Dolinę Pańszczyca z Czerwonym Stawem,  Buczynową Dolinkę, Dolinę Pięciu Stawów Polskich z widocznymi Stawami Przednim, Małym i Wielkim. Długość trasy wynosi 9,3 kilometra i wymaga ona dość dobrej kondycji.

Szpiglasowy Wierch

W polskich Tatrach wyprawa na Szpiglasowy Wierch (2172 m) i Szpiglasową Przełęcz (2110 m) zalicza się do najlepszych, gdyż z przełączy rozciąga się przepiękny widok na Tatry, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, Cubrynę, Mnicha, i dalej na wschodzie prawie całe Tatry Wysokie, po przeciwnej stronie całą grań Orlej Perci i Tatry Zachodnie. Trasa prowadzi przez doliny tatrzańskie tj. Dolina Roztoki, Dolina Pięciu Stawów Polskich oraz Dolinę Rybiego Potoku, która posiada piękne jeziora – Morskie Oko oraz Stawy w Dolinie 5 Stawów Polskich. Zielonym szlakiem dostaniemy się do wodospadu – Wielkiej Siklawy. Szpiglasowy Wierch znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych szczytów tatrzańskich. Całość trasy ma 25 kilometry i jest propozycją dla osób zdeterminowanych.

Krywań

Święta góra Słowaków Krywań znajduje się na wysokości 2494 metrów i jest jednym z najbardziej charakterystycznych tatrzańskich szczytów. Na górze oprócz najwyższych szczytów zobaczymy także doliny tj. Dolina Ważecka, dolinę Niewcyrkę, a także Dolinę Koprową. Cała trasa nie posiada trudności technicznych, jednak jest bardzo długa oraz monotonna, na co należy się odpowiednio przygotować. Góra Krywań oprócz wspaniałych widoków szczytowych posiada niesamowitą historię. Jest ona świętą górą dla Słowacji oraz jest symbolem odrodzenia narodowego. Jako symbol znalazła się na monetach 1,2 oraz 5 eurocentowych, a także występuje w tekście słowiańskiego hymnu.  Całość długość trasy wynosi 13 kilometrów.