Bezpłatny przewóz niepełnosprawnych do Morskiego Oka

Bezpłatny przewóz niepełnosprawnych do Morskiego Oka

Wraz z początkiem listopada Tatrzański Park Narodowy razem z firmą MAN oraz innogy go z myślą o osobach niepełnosprawnych uruchomił specjalny transport z Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Przewóz odbywa się nowoczesnym, bezpiecznym i bezemisyjnym busem MAN eTGE. Usługa do połowy miesiąca ma charakter testowy i odbywa się od poniedziałku do piątku.

Regulamin przewozu

W związku z aktualnymi ograniczeniami jednorazowo w pojeździe mogą jechać maksymalnie 4 osoby mieszkające ze sobą tj niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami. W trakcie jazdy osoby powinny mieć zakryte usta i nos. W ramach usługi przewidziany jest 1 kurs w ciągu dnia. Przewóz rusza codziennie w tygodniu o godzinie 8.30 rano spod budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy ul. Chałubińskiego 42 A a kończy się przy Morskim Oku. Po około godzinnym zwiedzaniu bus wraca z powrotem do Centrum. W przypadku warunków atmosferycznych stwarzających zagrożenie, takich jak pad śniegu bądź halny kurs może zostać odwołany.

Zapisy

Rejestracja i zapisywanie osób do przewozu odbywa się mailowo. Należy wysłać wiadomość na adres [email protected], jednakże najpóźniej do południa dnia poprzedzającego kurs. Na przejazdy poniedziałkowe zapisy do godz 12 w piątek. W wiadomości należy podać koniecznie informację czy i na jakim wózku porusza się dana osoba. Ze względu na konstrukcję pojazdu nie ma możliwości wjazdu wózkiem do środka, jednakże można go umieścić w bagażniku.

Chociaż sam przejazd jest bezpłatny to warunkiem jest posiadanie otrzymanego mailem potwierdzenia rezerwacji oraz potwierdzenie nabycia biletu wstępu do TPN zakupionego na tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety.