Piękna pogoda w Tatrach i tłumy turystów w weekend

Piękna pogoda w Tatrach i tłumy turystów w weekend

Dziś oraz wczoraj w Tatrach panowała słoneczna pogoda. Turyści wykorzystali tę sprzyjającą aurę i w sporych ilościach pojawili się na tatrzańskich szlakach. Piękna pogoda spowodowała, że w niektórych miejscach zaczęły tworzyć się nawet kolejki. Tak było m.in. przy wyjeździe linową kolejką na Kasprowy Wierch.

Turyści korzystają ze słońca w Tatrach

Jeszcze w tygodniu prognozy pogody wskazywały, że weekend w Tatrach może być naprawdę słoneczny. Jednak wiadomo, że w górach pogoda potrafi się zmienić w jednym momencie. Dlatego niektórzy sceptycznie podchodzili do prognoz pogody. Ci, którzy jednak zaufali prognozom pogody i pojawili się na tatrzańskich szlakach, naprawdę mogli być zachwyceni. Pogoda w pełni dopisała, a niektórzy turyści zdecydowali się nawet na pokonywanie szlaków tatrzańskich na bluzie lub na lekkiej kurtce.

Tłumy turystów na tatrzańskich szlakach

Piękna pogoda sprawiła, że liczba turystów w weekend była bardzo duża. Osoby, które chciały dostać się na Kasprowy Wierch za pomocą kolejki linowej musieli swoje odczekać w kolejce. Pierwsze osoby w kolejce zaczęły ustawiać się już z samego rana. O Kasprowym Wierchu i popularności tego miejsca przeczytamy więcej na stronie www.turystykainfo.pl. Czyste niebo nad Tatrami sprawiło, że zarówno w sobotę, jak i w niedzielę można było spotkać sporo turystów w górach. Tak dobra pogoda ma utrzymywać się jeszcze w poniedziałek. Niestety, ale już od wtorku nie doświadczymy tak czystego i błękitnego nieba, gdyż ma pojawić się więcej chmur. Oprócz tego prognoza pogody na najbliższy tydzień w Tatrach nie wyklucza również ponownych opadów śniegu. Mamy jednak dopiero połowę marca, więc opady śniegu w tym regionie nikogo nie powinny dziwić.