Z okazji dnia 11. listopada w Tatrach pojawiła się biało-czerwona flaga

Z okazji dnia 11. listopada w Tatrach pojawiła się biało-czerwona flaga

W całej Polsce dnia 11 listopada, w czwartek, zaplanowano mnóstwo uroczystości państwowych, naukowych, kulturalnych i religijnych mających na celu upamiętnić odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wyjątkowo pięknej biało-czerwonej flagi nie mogło zabraknąć także na szczycie Tatr.

Święto 11 listopada w górach

W całej Polsce dnia 11 listopada będzie można zauważyć mnóstwo biało-czerwonych flag. Polacy dumnie świętuję dzień upamiętniający odzyskanie niepodległości. Polskie flagi pojawiają się na ulicach miast, w oknach mieszkań, na balkonach domów i także na szczytach polskich gór. Jedna z flag zawisła m.in. na Rysy. Zdjęcia tego pięknego widoku można znaleźć m.in. w mediach społecznościowych oraz znanych forach dyskusyjnych dotyczących polskich gór.

Dzień odzyskania niepodległości w Polsce

Przypomnijmy, że Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku. Wcześniej w latach 1795-1918 państwo polskie znajdowało się w niewoli i nie znalazło się na mapach. Oficjalnie święto 11 listopada ustalono na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 roku. Zaznaczmy, że najbardziej charakterystycznym wydarzeniem tego dnia jest Marsz Niepodległości w Warszawie. W tym roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.