Czym kierować się przy wyborze okien?

Czym kierować się przy wyborze okien?

Wybór odpowiedniego okna do domu to prawdziwe wyzwanie dla laika. Mnogość ofert ze stolarką okienną o najróżniejszych właściwościach, parametrach i estetyce wcale w tym nie pomaga. Czy klient, który nie jest specjalistą w tej dziedzinie, ma szansę na to, aby kupić dobre okno do swojego domu? Co wziąć pod uwagę wybierając nowe okna? Sprawdźcie.

Jak wybierać okna do domu?

Wybór i zakup nowego okna to poważna decyzja, której skutki będzie się odczuwało przez kolejne lata. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że okna mogą mieć bezpośredni wpływ nie tylko na wysokość rachunków za ogrzewanie, ale także na poczucie komfortu i bezpieczeństwa we własnym domu. Czy to oznacza, że tylko stolarka okienna o najlepszych parametrach będzie w stanie to zapewnić? Okazuje się, że nie zawsze. Najważniejsze bowiem jest dopasowanie okna do potrzeb i warunków, w jakich się mieszka. Istotnymi czynnikami, które warto uwzględnić przy wyborze nowych okien do domu, są:

– lokalizacja mieszkania,

– stan techniczny budynku,

– własne oczekiwania i potrzeby.

Wzięcie pod uwagę tych kwestii będzie miało wpływ na to, czy okno zainstalowane w konkretnym budynku będzie mogło dobrze spełnić swoje zadanie. Przykładowo, okno o najlepszych parametrach izolacyjności termicznej świetnie sprawdzi się w domu pasywnym, gdzie będzie generować spore oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. Natomiast w starszym domu, gdzie występują nieszczelności w dachu, czy ścianach, nie przyniesie takich korzyści. Okna posiadają różne właściwości, które można wykorzystać, dopasowując stosownie do potrzeb i lokalizacji. Można dobrać pakiety szybowe, które skutecznie wytłumią hałas, czy sprawią, że mieszkanie nie będzie się za bardzo nagrzewać latem. To pokazuje, że indywidualny dobór stolarki okiennej o konkretnych właściwościach do usytuowania mieszkania i potrzeb lokatorów jest najistotniejszy przy wyborze okien. Trzeba tylko znaleźć profesjonalnego doradcę, który w tym pomoże.

Gdzie najlepiej kupować okna?

Okna dzisiaj można kupić w wielu miejscach, począwszy od internetu, poprzez market, aż po autoryzowane salony producentów. Jeżeli ktoś potrzebuje fachowej pomocy w indywidualnym doborze okna do swojego domu, powinien raczej wziąć pod uwagę jedynie ostatnią opcję. Warto jednak wcześniej sprawdzić, kim jest producent okien i jakie ma doświadczenie w branży. Ta informacja podpowie, czy warto takiej firmie zaufać. Jeśli będzie to wieloletnia działalność na konkurencyjnym rynku okien, zyska się pewność, że specjalista w salonie pomoże dobrać okno optymalne do potrzeb i warunków. Do tego jeszcze będzie można zamówić fachowy montaż okna, który ma ogromne znaczenie dla przyszłego użytkowania.

Jak widać, wybór odpowiedniego okna do domu jest możliwy nawet jeśli nie posiada się specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie. Warunkiem jednak jest wzięcie pod uwagę kilku czynników przedstawionych powyżej i udanie się do odpowiedniego sprzedawcy, najlepiej w salonie autoryzowanym przez doświadczonego w branży producenta okien, takiego jak EUROCOLOR.