W Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej wciąż można jeździć na nartach

W Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej wciąż można jeździć na nartach

W wielu stacjach narciarskich sezon po prostu już się zakończył. Mamy już początek kwietnia, więc tak naprawdę nikogo to nie dziwi. Jednak Kasprowy Wierch co ciekawe jest cały czas otwarty dla narciarzy. Po prostu pogoda jest na tyle zimowa, że jak najbardziej narciarze mogą pojawić się w tym miejscu. Zresztą Dolina Gąsienicowa i Goryczkowa mają być czynne aż do 8 maja.

Zapowiedzi Polskich Kolei Linowych

Władze Polskich Kolei Linowych zapowiedziały, że sezon narciarski w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej będzie trwał do 8 maja. Zimowa aura sprawiają, że warunki dla narciarzy wciąż są bardzo dobre. To oznacza, że najbliższe święta Wielkanocne jak najbardziej będzie można spędzić na Kasprowym Wierchu, a przy tym będzie można skorzystać z atrakcji narciarskich. Oczywiście co do terminu otwarcia stoków to mogą wdać się jeszcze zmiany, ponieważ pogoda może spłatać figla i nagle się zmienić. Jednak wg prognoz długoterminowych jak najbardziej do 8 maja będzie możliwość, aby narciarze mogli się tutaj pojawić.

Idealne warunki pogodowe na Kasprowym Wierchu

Obecnie na Kasprowym Wierchu warunki do jazdy na nartach są po prostu świetne. Mimo wszystko pamiętajmy, że warunki atmosferyczne mogą szybko się zmienić, dlatego zawsze zachowajmy szczególną ostrożność na Kasprowym Wierchu.

W wielu miejscach znajduje się pokrywa śnieżna o grubości mniej więcej 150 centymetrów. W ciągu kolejnych dni zapowiada się, że temperatura w regionie i na stokach ma oscylować w granicach 0 stopni Celsjusza, co pozwala utrzymać stoki w odpowiednich warunkach dla narciarzy. Osoby zajmujące się stokami codziennie przygotowują je dla narciarzy – mowa tutaj m.in. o trasach w Dolinie Goryczkowej, Gąsienicowej, a także o nartostradzie do Kuźnic.