Planowane są prace remontowe na Orlej Perci oraz szlaku na Rysy

Planowane są prace remontowe na Orlej Perci oraz szlaku na Rysy

Według informacji podanych przez Gazetę Krakowską, już niedługo zarówno Orla Perć, jak i szlak na Rysy zostaną zamknięte. To wszyscy za sprawą prac remontowych, które planuje Tatrzański Park Narodowy.

Remonty na tatrzańskich szlakach

Ostatnimi czasy prace remontowe w Tatrach mogą bardzo mocno rzucać się w oczy. To wszystko za sprawą ich ilości oraz intensywności. TPN postanowił, że już niedługo wyremontowane zostaną kolejne szlaki. Na ten moment turyści nie mogą korzystać ze szlaku Skrajny Granat oraz wielu innych odcinkach reglowych. Z kolei dopiero w tym roku do funkcjonowania wrócił szlak turystyczny mieszczący się pomiędzy Świnicą a Zawratem.

Wg zapowiedzi jeszcze w lipcu mają ruszyć prace remontowe w Orlej Perci. Jest to najtrudniejszy szlak w Tatrach, z którego mogli korzystać turyści. Jednak jak mogli wszyscy zauważyć, w niektórych miejscach wymaga on poprawy pod względem jakości i bezpieczeństwa. Stąd też szlak ma zostać poddany pracom, a jego zamknięcie ma trwać przez około 2 tygodnie. Czas ten może się wydłużyć, ponieważ wszystko zależy również od warunków pogodowych panujących w tym czasie.

Prace remontowe zostaną wykonane również na szlaku prowadzącym na Rysy. Ten jednak niemal przez całe wakacje będzie jednak cały czas aktywny, ponieważ początek modernizacji zaplanowano dopiero na wrzesień.